Перейти до основного вмісту

 Рада підтримала проект Закону про застосування англійської мови в Україні (проєкт № 9432) за основу.

Проект передбачає офіційне закріплення статусу англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні, визначення категорії посад, кандидати на зайняття яких зобов'язані володіти англійською мовою, унормування особливостей застосування англійської мови в роботі органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підрозділів екстреної допомоги населенню, під час перетину державного кордону, у сферах освіти, транспорту, охорони здоров'я.

Законопроєкт встановлює вимогу щодо обов'язкового володіння англійською мовою до осіб, які претендують на зайняття посад:

1) державної служби категорії "А";

2) державної служби категорій "Б" і "В", перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України;

3) голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників;

4) військовослужбовців офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України;

5) поліцейських середнього та вищого складу Національної поліції України, посад начальницького складу інших правоохоронних органів, посад начальницького складу служби цивільного захисту, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України;

6) прокурорів;

7) у податкових та митних органах, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України;

8) керівників суб'єктів господарювання державного сектору економіки, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Вимога щодо володіння англійською мовою може встановлюватися суб'єктом призначення до кандидатів на посади в органах місцевого самоврядування (крім виборних посад), основні посадові обов'язки яких передбачають виконання функцій з міжнародного співробітництва.

Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що норма про показ англомовних фільмів у кінотеатрах мовою оригіналу з субтитруванням українською була виключена рішенням Комітету ВР.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Платформа JustClass

        В Україні запустили платформу  JustClass , на якій вчителі зможуть безкоштовно задавати домашні завдання онлайн. Для цього педагог має обрати завдання з бази, що налічує 1500 інтерактивних вправ, і надіслати учням згенероване посилання.         JustClass  автоматично перевіряє й оцінює виконані домашні завдання та зберігає оцінки в особистому кабінеті вчителя й учнів. Користуючись   JustClass , педагоги можуть перетворити домашні роботи на захопливу гру онлайн. Кожна вправа містить аудіо, відео, фото та цікаву інформацію, яка занурює учнів в освітній процес. Така гейміфікація допомагає краще засвоїти шкільну програму й отримати задоволення від навчання.      Крім того  JustClass  допомагає припинити списування в класі. Вчителі можуть встановити дедлайн і час на виконання домашніх завдань, щоб учні не встигали шукати правильні відповіді в інтернеті або радитися з...

12 грудня 2024 грудня відбулася нарада керівників центрів професійного розвитку педагогічних працівників області

Керівники 22 центрів професійного розвитку педагогічних працівників області на нараді онлайн 12 грудня мали змогу ознайомитися із основними положеннями нового Закону України   «Про дошкільну освіту». З відповідними роз’ясненнями виступила завідувач відділу дошкільної освіти Вінницької академії безперервної освіти Людмила Молошнюк. У своєму виступі вона зупинилася на окремих новаціях Закону, зокрема, на типах закладів, повноваженнях місцевої влади , автономії закладів щодо обрання навчальної програми, форм роботи з вихованцями тощо. Закон набирає чинності з 01 січня 2025 року, однак ще триває велика робота по розробці цілої низки нормативних актів. Освітяни домовилися про майбутні зустрічі з цього приводу. З початком роботи закладів освіти області над програмою удосконалення соціально-емоційних   навичок «Зерна» присутніх поінформувала завідувач відділу початкової освіти Олена Лесіна.
  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА від 29 липня 2020 р. № 672 Київ Деякі питання професійного розвитку педагогічних працівників {Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1391 від 28.12.2021 } Відповідно до  частини третьої  статті 52 Закону України “Про повну загальну середню освіту” Кабінет Міністрів України  постановляє : 1. Затвердити  Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників , що додається. 2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються. 3. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 2 цієї постанови, який набирає чинності з 1 вересня 2020 року. Прем'єр-міністр України Д.ШМИГАЛЬ Інд. 73 ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 р. № 672 ПОЛОЖЕННЯ про центр професійного розвитку педагогічних працівників Загальна частина 1. Це Положення визначає правовий статус та основні засади діяльності центру професійного розвитку педагогічних працівників (далі - центр)...